KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14624379
nr 1462 4379
Bo von Zweigbergk
(1897-1940), Sverige
Oljemålning, "En olivodlargård". Monogramsignerad. Olja på pannå, 33x43cm, yttermått inklusive ram: 41x51cm
Bo von Zweigbergk, svensk målare född 1897, död 1940.
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
måndag 25 april 2022
kl 18:57:17
100 kr
500 kr
Bo von Zweigbergk
Läs mer om Bo von Zweigbergk